Bentham Country Club

The Home Of 5-A-Side Football ... And More!

DIVISION A

             WED 6th SEP                                                                WED 4th OCT                                    
 7.00 1  Old Peculiars              10  vs  4  Phat Monkeys    6.15 1  Real Duff                   

1

 vs

10

 Upton
 7.40 1  Real Duff  2  vs  15  OBLONG    7.00 1  Dadderman's Heroes

5

 vs

15

 OBLONG
 8.25 1  The Big Dogs  7  vs  5  Dadderman's Heroes    7.40 1  F 'n' L Ref!

3

 vs

5

 Phat Monkeys
 9.05 1  F 'n' L Ref!  6  vs  5  Upton    8.25 1  Old Peculiars 

1

 vs

11

 The Big Dogs
   WED 13th SEP              WED 11th OCT        
 6.15 1  Real Duff  5  vs  7  The Big Dogs    7.00 1  OBLONG

9

 vs

5

 Old Peculiars 
 7.40 1  Phat Monkeys  3  vs  13  Upton    7.40 1  Phat Monkeys

3

 vs

8

 The Big Dogs
 8.25 1  OBLONG  12  vs  5  F 'n' L Ref!    8.25 1  Dadderman's Heroes

3

 vs

7

 Upton
 9.05 1  Old Peculiars   2  vs  1  Dadderman's Heroes    9.05 1  Real Duff

8

 vs

1

 F 'n' L Ref!
   WED 20th SEP              WED 18th OCT        
 6.15 1  Old Peculiars   4  vs  4  Upton    6.15 1  OBLONG  4  vs  8  Phat Monkeys
 7.00 1  F 'n' L Ref!  3  vs  4  Dadderman's Heroes    7.40 1  Dadderman's Heroes  7  vs  6  Real Duff
 8.25 1  Real Duff  6  vs  4  Phat Monkeys    8.25 1  F 'n' L Ref!  5  vs  6  Old Peculiars 
 9.05 1  OBLONG  6  vs  4  The Big Dogs    9.05 1  Upton  3  vs  8  The Big Dogs
   WED 27th SEP              WED 25th OCT        
 6.15 1  F 'n' L Ref!  6  vs  9  The Big Dogs      Re-arranged Games        
 7.00 1  Real Duff  4  vs  9  Old Peculiars       Will Be Played.        
 7.40 1  OBLONG  11  vs  4  Upton              
 9.05 1  Phat Monkeys  4  vs  2  Dadderman's Heroes              

DIVISION B

             WEDNESDAY 6th SEP                                                                WEDNESDAY 4th OCT                                                  
 6.15 1  The Poker Faces                         6  vs  6  Ten Nil Down    6.15 2  Levs XI                                     

3

 vs

 Joga Bonito
 7.40 2  Levs XI  6  vs  9  Brazilians    7.00 2  The Egg Chasers

6

 vs

7

 GASH FC
 8.25 2  The Egg Chasers  7  vs  7  Brock FC    7.40 2  The Poker Faces

8

 vs

8

 Brazilians
 9.05 2  Joga Bonito  4  vs  12  GASH FC    9.05 1  Ten Nil Down

4

 vs

13

 Brock FC
   WEDNESDAY 13th SEP              WEDNESDAY 11th OCT        
 6.15 2  Brock FC  5  vs  13  Joga Bonito    6.15 1  Ten Nil Down

3

 vs

3

 GASH FC
 7.00 1  Brazilians  5  vs  7  GASH FC    7.40 2  The Poker Faces

12

 vs

3

 Brock FC
 7.00 2  The Poker Faces  8  vs  4  Levs XI    8.25 2  The Egg Chasers

6

 vs

5

 Levs XI
 9.05 2  The Egg Chasers  7  vs  5  Ten Nil Down    9.05 2  Brazilians

11

 vs

5

 Joga Bonito
   WEDNESDAY 20th SEP              WEDNESDAY 18th OCT        
 7.00 2  The Egg Chasers  7  vs  9  Brazilians    6.15 2  Brock FC  3  vs  8  Levs XI
 7.40 1  Levs XI  3  vs  7  Ten Nil Down    7.00 1  The Egg Chasers  1  vs  10  Joga Bonito
 7.40 2  Brock FC  5  vs  8  GASH FC    7.00 2  Ten Nil Down  6  vs  5  Brazilians
 8.25 2  The Poker Faces  5  vs  12  Joga Bonito    9.05 2  The Poker Faces  9  vs  7  GASH FC
   WEDNESDAY 27th SEP              WEDNESDAY 25th OCT        
 6.15 2  The Poker Faces  6  vs  7  The Egg Chasers      Re-arranged Games        
 8.25 1  Brazilians  8  vs  5  Brock FC      Will Be Played.        
 8.25 2  Ten Nil Down  3  vs  11  Joga Bonito              
 9.05 2  Levs XI  2  vs  11  GASH FC              

DIVISION C

             WEDNESDAY 6th SEP                                                                WEDNESDAY 4th OCT                                                  
 6.15 2  Chavvies On ASBO's                  6  vs  4  Firebird Scouts    6.15 3  Where's Wylie?                           7  vs

 5 

 Penetraterz
 7.00 2  Strollers FC  7  vs  10  Penetraterz    7.00 3  Strollers FC

 vs

6

 Kingsmead Veterans
 7.40 3  Redi Knights  4  vs  8  Where's Wylie?    8.25 2  KJS

 vs

9

 Firebird Scouts
 8.25 3  Kingsmead Veterans  5  vs  5  KJS    9.05 2  Chavvies On ASBO's

13 

 vs

2

 Redi Knights
   WEDNESDAY 13th SEP              WEDNESDAY 11th OCT        
 7.00 3  Redi Knights  3  vs  3  Strollers FC    6.15 2  Redi Knights

1

 vs

11

 Firebird Scouts
 7.40 2  Chavvies On ASBO's  11  vs  4  Where's Wylie?    7.00 2  Where's Wylie?

6

 vs

6

 Kingsmead Veterans
 8.25 2  Firebird Scouts  8  vs  2  Kingsmead Veterans    7.00 3  Chavvies On ASBO's

8

 vs

8

 Penetraterz
 9.05 3  Penetraterz  6  vs  2  KJS    9.05 3  Strollers FC

4

 vs

1

 KJS
   WEDNESDAY 20th SEP              WEDNESDAY 18th OCT        
 6.15 2  Where's Wylie?  6  vs  4  KJS    6.15 3  Chavvies On ASBO's  11  vs  4  KJS
 7.40 3  Strollers FC  1  vs  7  Firebird Scouts    7.40 2  Strollers FC  2  vs  7  Where's Wylie?
 8.25 3  Redi Knights  2  vs  5  Penetraterz    8.25 2  Penetraterz  7  vs  8  Firebird Scouts
 9.05 2  Chavvies On ASBO's  12  vs  6  Kingsmead Veterans    9.05 3  Redi Knights  6  vs  9  Kingsmead Veterans
   WEDNESDAY 27th SEP              WEDNESDAY 25th OCT        
 6.15 3  Chavvies On ASBO's  14  vs  4  Strollers FC      Re-arranged Games        
 7.00 2  Redi Knights  4  vs  5  KJS      Will Be Played.        
 7.40 2  Penetraterz  3  vs  9  Kingsmead Veterans              
 9.05 3  Where's Wylie?  6  vs  2  Firebird Scouts              

DIVISION D

             WEDNESDAY 6th SEP                                                                WEDNESDAY 4th OCT                                                  
 6.15 3  Longney Shoguns                      1  vs  1  Mullard United    6.15 4  Mullard United                          

3

 vs

5

 Dizzee Rascals
 7.00 3  No Brains Utd.  7  vs  8  Dizzee Rascals    7.40 3  Lads 'n' Dads

7

 vs

4

 No Brains Utd.
 7.40 4  Grass Cutting Monkeys  4  vs  11  Lads 'n' Dads    8.25 3  Grass Cutting Monkeys

4

 vs

11

 Horwath Clark Whitehill
 9.15 3  Horwath Clark Whitehill  6  vs  4  Punk & Disorderly    9.15 3  Punk & Disorderly

2

 vs

3

 Longney Shoguns 
   WEDNESDAY 13th SEP              WEDNESDAY 11th OCT        
 6.15 3  Horwath Clark Whitehill  5  vs  6  Lads 'n' Dads    6.15 3  Horwath Clark Whitehill

7

 vs

6

 No Brains Utd.
 7.40 3  Longney Shoguns   7  vs  5  No Brains Utd.    7.40 3  Longney Shoguns 

2

 vs

4

 Dizzee Rascals
 8.25 3  Grass Cutting Monkeys  7  vs  17  Dizzee Rascals    8.25 3  Mullard United

9

 vs

1

 Lads 'n' Dads
 9.15 4  Punk & Disorderly  2  vs  5  Mullard United    9.15 4  Grass Cutting Monkeys

7

 vs

4

 Punk & Disorderly
   WEDNESDAY 20th SEP              WEDNESDAY 18th OCT        
 6.15 3  Grass Cutting Monkeys  2  vs  8  No Brains Utd.    7.00 3  Grass Cutting Monkeys  7  vs  9  Mullard United
 7.00 3  Horwath Clark Whitehill  3  vs  3  Mullard United    7.40 3  Longney Shoguns   5  vs  6  Horwath Clark Whitehill
 7.00 4  Longney Shoguns   9  vs  3  Lads 'n' Dads    8.25 3  Lads 'n' Dads  8  vs  2  Dizzee Rascals
 9.15 3  Punk & Disorderly  5  vs  6  Dizzee Rascals    9.15 4  Punk & Disorderly  6  vs  9  No Brains Utd.
   WEDNESDAY 27th SEP              WEDNESDAY 25th OCT        
 7.00 3  Grass Cutting Monkeys  2  vs  4  Longney Shoguns       Re-arranged Games        
 7.40 3  Horwath Clark Whitehill  1  vs  1  Dizzee Rascals      Will Be Played.        
 8.25 3  No Brains Utd.  7  vs  6  Mullard United              
 9.15 4  Punk & Disorderly  6  vs  7  Lads 'n' Dads              

DIVISION E

             WEDNESDAY 6th SEP                                                                    WEDNESDAY 4th OCT                                                  
 6.15 4  Cake Making Monkeys                6  vs  2  Jackson Five           7.00 4  Unknown Soldiers                       

7

 vs

8

 Cake Making Monkeys
 7.00 4  Strongbow Warriors  8  vs  2  Red Hot Cherry Poppers    7.40 4  Red Hot Cherry Poppers

3

 vs

8

 Cheesecake FC
 8.25 4  Unknown Soldiers  5  vs  4  Cheesecake FC    8.25 4  Strongbow Warriors

2

 vs

9

 The Weekly Losers
 9.05 4  The Weekly Losers  6  vs  8  Shakermakers    9.05 4  Jackson Five

3

 vs

8

 Shakermakers
   WEDNESDAY 13th SEP              WEDNESDAY 11th OCT        
 6.15 4  Strongbow Warriors  8  vs  2  Unknown Soldiers    6.15 4  Unknown Soldiers

6

 vs

3

 Jackson Five
 7.00 4  Cake Making Monkeys  3  vs  3  Cheesecake FC    7.00 4  Strongbow Warriors

5

 vs

4

 Shakermakers
 7.40 4  The Weekly Losers  8  vs  4  Jackson Five    7.40 4  The Weekly Losers

7

 vs

1

 Cheesecake FC
 8.25 4  Red Hot Cherry Poppers  16  vs  5  Shakermakers    8.25 4  Cake Making Monkeys

7

 vs

11

 Red Hot Cherry Poppers
   WEDNESDAY 20th SEP              WEDNESDAY 18th OCT        
 6.15 4  Cheesecake FC  6  vs  7  Shakermakers    6.15 4  Cake Making Monkeys  2  vs  10  Shakermakers
 7.40 4  Strongbow Warriors  2  vs  7  Jackson Five    7.00 4  Strongbow Warriors  6  vs  9  Cheesecake FC
 8.25 4  Cake Making Monkeys  3  vs  7  The Weekly Losers    7.40 4  Red Hot Cherry Poppers  9  vs  6  Jackson Five
 9.05 4  Unknown Soldiers  4  vs  6  Red Hot Cherry Poppers    8.25 4  Unknown Soldiers  4  vs  5  The Weekly Losers
   WEDNESDAY 27th SEP              WEDNESDAY 25th OCT        
 6.15 4  Strongbow Warriors  3  vs  6  Cake Making Monkeys      Re-arranged Games        
 7.00 4  Unknown Soldiers  6  vs  4  Shakermakers      Will Be Played.        
 7.40 4  The Weekly Losers  4  vs  1  Red Hot Cherry Poppers              
 8.25 4  Cheesecake FC  5  vs  3  Jackson Five