Bentham Country Club

The Home Of 5-A-Side Football ... And More!

DIVISION A

 WEDNESDAY 22nd MAR                                                      WEDNESDAY 19th APR                                                  
 6.15 P1    F'n'L Ref!      2   vs  3  Showboat    6.15 P2   Real Duff                                        4  vs  9  The Big Dogs
 7.00 P1  Daddermans Heroes  4  vs  1  Real Duff    7.00 P1  Old Peculiars  8  vs  6  F'n'L Ref!
 7.40 P1  Old Peculiars  5  vs  11  The Big Dogs    7.40 P1  TFI Friday  10  vs  4  Daddermans Heroes
 9.45 P1  Going Down  0  vs  16  TFI Friday    8.25 P1  Going Down  4  vs  6  Showboat
   WEDNESDAY 29th MAR              WEDNESDAY 26th APR        
 7.40 P1  TFI Friday  9  vs  3  Showboat    7.00 P2  Showboat  5  vs  4  Old Peculiars
 8.25 P1  Going Down  5  vs  3  Real Duff    8.25 P1  The Big Dogs  3  vs  7  TFI Friday
 9.05 P1  The Big Dogs  7  vs  3  F'n'L Ref!    9.05 P2  Going Down  3  vs  5  Daddermans Heroes
 9.45 P1  Daddermans Heroes  6  vs  6  Old Peculiars    9.45 P1  F'n'L Ref!  5  vs  9  Real Duff
   WEDNESDAY 5th APR              WEDNESDAY 3rd MAY        
 6.15 P1  Daddermans Heroes  9  vs  1  Showboat    6.15 P1  The Big Dogs  4  vs  6  Daddermans Heroes
 7.00 P1  Going Down  3  vs  15  The Big Dogs    7.00 P1  Showboat  7  vs  6  Real Duff
 7.40 P1  Old Peculiars  6  vs  7  Real Duff    7.40 P1  F'n'L Ref!  10  vs  4  Going Down
 9.05 P2  TFI Friday  7  vs  1  F'n'L Ref!    9.05 P2  TFI Friday  10  vs  6  Old Peculiars
   WEDNESDAY 12th APR              WEDNESDAY 10th MAY        
 6.15 P1  Old Peculiars  8  vs  6  Going Down      Re-arranged Games        
 8.25 P2  Daddermans Heroes  7  vs  2  F'n'L Ref!      Will Be Played.        
 9.05 P1  TFI Friday  10  vs  4  Real Duff              
 9.45 P1  Showboat  4  vs  3  The Big Dogs              

DIVISION B

 WEDNESDAY 22nd MAR                                                      WEDNESDAY 19th APR                                                  
 6.15 P2    Romans XI  4  vs  4  Pavs E Boys    6.15 P1   Ten Nil Down                               1  vs  12  Pavs E Boys
 8.25 P1  Brock FC  3  vs  2  Cotscom    7.00 P2  Levs XI  9  vs  9  KJS
 9.05 P1  Ten Nil Down  6  vs  6  KJS    9.05 P1  Where's Wylie?  3  vs  5  Cotscom
 9.45 P2  Levs XI  2  vs  13  Where's Wylie?    9.45 P1  Brock FC  4  vs  4  Romans XI
   WEDNESDAY 29th MAR              WEDNESDAY 26th APR        
 6.15 P1  Brock FC  4  vs  5  KJS    7.00 P1  Where's Wylie?  5  vs  6  Brock FC
 7.00 P1  Romans XI  7  vs  7  Ten Nil Down    7.40 P1  Cotscom  1  vs  5  Pavs E Boys
 7.40 P2  Pavs E Boys  11  vs  3  Where's Wylie?    8.25 P2  Romans XI  9  vs  5  KJS
 7.40 P3  Levs XI  3  vs  4  Cotscom    9.05 P1  Ten Nil Down  6  vs  5  Levs XI
   WEDNESDAY 5th APR              WEDNESDAY 3rd MAY        
 7.00 P2  Brock FC  5  vs  7  Ten Nil Down    7.40 P2  Where's Wylie?  3  vs  10  Ten Nil Down
 8.25 P1  Where's Wylie?  10  vs  6  KJS    8.25 P1  Levs XI  2  vs  11  Romans XI
 9.05 P1  Cotscom  6  vs  6  Romans XI    9.05 P1  Pavs E Boys  10  vs  8  Brock FC
 9.45 P1  Levs XI  8  vs  5  Pavs E Boys    9.45 P1  Cotscom  2  vs  4  KJS
   WEDNESDAY 12th APR              WEDNESDAY 10th MAY        
 7.00 P1  Pavs E Boys  11  vs  7  KJS      Re-arranged Games        
 7.40 P1  Where's Wylie?  1  vs  7  Romans XI      Will Be Played.        
 8.25 P1  Brock FC  8  vs  6  Levs XI              
 9.45 P2  Cotscom  10  vs  3  Ten Nil Down              

DIVISION C

 WEDNESDAY 22nd MAR                                                         WEDNESDAY 19th APR                                                  
 7.00 P2    Redi Knights      0  vs  10  Upton TOW    7.40 P2   Phat Monkeys                              6  vs  6  The Real Deal
 7.40 P2  Another Ten Nil  7  vs  1  The Real Deal    8.25 P2  Redi Knights  1  vs  14  Brazilians
 8.25 P2  Horwath Clark Whitehill  3  vs  7  Red Hot Cherry Poppers    9.05 P2  Upton TOW  15  vs  0  Red Hot Cherry Poppers
 9.05 P2  Phat Monkeys  6  vs  4  Brazilians    9.45 P2  Another Ten Nil  4  vs  9  Horwath Clark Whitehill
   WEDNESDAY 29th MAR              WEDNESDAY 26th APR        
 6.15 P2  Another Ten nil  11  vs  2  Red Hot Cherry Poppers    6.15 P2  Redi Knights  4  vs  8  Phat Monkeys
 7.00 P2  The Real Deal  1  vs  5  Brazilians    7.40 P2  Another Ten Nil  5  vs  12  Upton TOW
 8.25 P2  Redi Knights  5  vs  10  Horwath Clark Whitehill    9.05 P3  Horwath Clark Whitehill  10  vs  5  The Real Deal
 9.45 P2  Phat Monkeys  2  vs  7  Upton TOW    9.45 P2  Red Hot Cherry Poppers  5  vs  6  Brazilians
   WEDNESDAY 5th APR              WEDNESDAY 3rd MAY        
 6.15 P2  Upton TOW  5  vs  6  Horwath Clark Whitehill    6.15 P2  Horwath Clark Whitehill  1  vs  12  Brazilians
 7.40 P2  Phat Monkeys  11  vs  5  Red Hot Cherry Poppers    7.00 P2  Redi Knights  1  vs  6  Red Hot Cherry Poppers
 8.25 P2  Another Ten Nil  6  vs  6  Brazilians    8.25 P2  The Real Deal  1  vs  5  Upton TOW
 9.45 P2  Redi Knights  3  vs  5  The Real Deal    9.45 P2  Another Ten Nil  7  vs  8  Phat Monkeys
   WEDNESDAY 12th APR              WEDNESDAY 10th MAY        
 6.15 P2  Red Hot Cherry Poppers  1  vs  5  The Real Deal      Re-arranged Games        
 7.00 P2  Phat Monkeys  2  vs  2  Horwath Clark Whitehill      Will Be Played.        
 7.40 P2  Brazilians  2  vs  7  Upton TOW              
 9.05 P2  Another Ten Nil  7  vs  4  Redi Knights              

DIVISION D

 WEDNESDAY 22nd MAR                                                      WEDNESDAY 19th APR                                                  
 6.15 P3    Strollers FC  2  vs  9  Sopranos    6.15 P4   Ferencvaros                                 2  vs  6  Whatever
 7.00 P3  Mullard United  5  vs  5  Ferencvaros    7.00 P3  Kingsmead Veterans  1  vs  4  Strollers FC
 7.40 P3  Kingsmead Veterans  5  vs  2  Whatever    7.40 P3  Mullard United  16  vs  4  Bath Road Boozers
 9.45 P4  Too Krafty  8  vs  2  Bath Road Boozers    8.25 P3  Too Krafty  9  vs  5  Sopranos
   WEDNESDAY 29th MAR              WEDNESDAY 26th APR        
 7.40 P4  Sopranos  14  vs  5  Bath Road Boozers    6.15 P3  Kingsmead Veterans  4  vs  5  Sopranos
 8.25 P3  Too Krafty  14  vs  3  Ferencvaros    7.00 P3  Mullard United  6  vs  8  Too Krafty
 9.05 P2  Strollers FC  10  vs  3  Whatever    8.25 P3  Whatever  2  vs  3  Bath Road Boozers
 9.45 P3  Mullard United  3  vs  2  Kingsmead Veterans    9.45 P3  Strollers FC  10  vs  0  Ferencvaros
   WEDNESDAY 5th APR              WEDNESDAY 3rd MAY        
 6.15 P3  Strollers FC  3  vs  5  Bath Road Boozers    6.15 P3  Mullard United  12  vs  3  Whatever
 7.00 P3  Too Krafty  9  vs  7  Whatever    7.00 P3  Sopranos  5  vs  5  Ferencvaros
 7.40 P3  Kingsmead Veterans  7  vs  2  Ferencvaros    7.40 P4  Too Krafty  6  vs  3  Strollers FC
 9.05 P4  Mullard United  6  vs  4  Sopranos    9.05 P4  Kingsmead Veterans  15  vs  2  Bath Road Boozers
   WEDNESDAY 12th APR              WEDNESDAY 10th MAY        
 6.15 P3  Kingsmead Veterans  3  vs  9  Too Krafty      Re-arranged Games        
 6.15 P4  Ferencvaros  8  vs  7  Bath Road Boozers      Will Be Played.        
 8.25 P4  Mullard United  4  vs  1  Strollers FC              
 9.45 P3  Sopranos  8  vs  6  Whatever              

DIVISION E

 WEDNESDAY 22nd MAR                                                       WEDNESDAY 19th APR                                                  
 6.15 P4    The Be Sharpes      1  vs  10  Chavvies    6.15 P3   Firebird Scouts                              3  vs  1  Fit For Nothing
 8.25 P3  Bulldogs  1  vs  10  Fit For Nothing    7.00 P4  The Longney Shoguns  6  vs  4  Chavvies
 9.05 P3  All Starish  6  vs  6  The Longney Shoguns    9.05 P3  Bulldogs  4  vs  6  The Be Sharpes
 9.45 P3  Punk & Disorderly  8  vs  6  Firebird Scouts    9.45 P3  All Starish  8  vs  6  Punk & Disorderly
   WEDNESDAY 29th MAR              WEDNESDAY 26th APR        
 6.15 P3  All Starish  7  vs  6  Bulldogs    7.00 P4  Bulldogs  1  vs  14  Firebird Scouts
 7.00 P3  The Be Sharpes  3  vs  8  The Longney Shoguns    7.40 P3  Fit For Nothing  3  vs  8  Chavvies
 9.05 P3  Firebird Scouts  7  vs  4  Chavvies    8.25 P4  All Starish  7  vs  2  The Be Sharpes
 9.45 P4  Punk & Disorderly  5  vs  6  Fit For Nothing    9.45 P4  Punk & Disorderly  11  vs  3  The Longney Shoguns
   WEDNESDAY 5th APR              WEDNESDAY 3rd MAY        
 7.00 P4  Bulldogs  3  vs  7  The Longney Shoguns    7.40 P3  The Longney Shoguns  8  vs  4  Firebird Scouts
 8.25 P3  All Starish  9  vs  8  Firebird Scouts    8.25 P3  Bulldogs  2  vs  19  Chavvies
 9.05 P3  The Be Sharpes  3  vs  5  Fit For Nothing    9.05 P3  All Starish  8  vs  5  Fit For Nothing
 9.45 P3  Punk & Disorderly  7  vs  5  Chavvies    9.45 P3  Punk & Disorderly  10  vs  6  The Be Sharpes
   WEDNESDAY 12th APR              WEDNESDAY 10th MAY        
 7.00 P3  All Starish  7  vs  10  Chavvies      Re-arranged Games        
 7.40 P3  The Be Sharpes  2  vs  12  Firebird Scouts      Will Be Played.        
 8.25 P3  The Longney Shoguns  10  vs  0  Fit For Nothing              
 9.45 P4  Bulldogs  2  vs  9  Punk & Disorderly              

DIVISION F

 WEDNESDAY 22nd MAR                                                      WEDNESDAY 19th APR                                                  
 7.00 P4    Cake Making Monkeys      7  vs  12  Strongbow Warriors    7.40 P4   Dizzee Rascals                             5  vs  5  Shakermakers
 7.40 P4  Young Ones  1  vs  3  Shakermakers    8.25 P4  Cake Making Monkeys  7  vs  6  No Brains Utd.
 8.25 P4  Lads 'n' Dads  6  vs  5  Halesmead    9.05 P4  Halesmead  2  vs  6  Strongbow Warriors
 9.05 P4  Dizzee Rascals  12  vs  5  No Brains Utd.    9.45 P4  Lads 'n' Dads  8  vs  1  Young Ones
   WEDNESDAY 29th MAR              WEDNESDAY 26th APR        
 6.15 P4  Young Ones  6  vs  7  Halesmead    6.15 P4  Halesmead  9  vs  3  No Brains Utd.
 7.00 P4  No Brains Utd.  5  vs  7  Shakermakers    6.15 P1  Cake Making Monkeys  5  vs  8  Dizzee Rascals
 8.25 P4  Cake Making Monkeys  5  vs  3  Lads 'n' Dads    7.40 P4  Young Ones  9  vs  5  Strongbow Warriors
 9.05 P4  Dizzee Rascals  12  vs  5  Strongbow Warriors    9.05 P4  Lads 'n' Dads  7  vs  10  Shakermakers
   WEDNESDAY 5th APR              WEDNESDAY 3rd MAY        
 6.15 P4  Lads 'n' Dads  2  vs  4  Strongbow Warriors    6.15 P4  Lads 'n' Dads  3  vs  6  No Brains Utd.
 7.40 P4  Dizzee Rascals  7  vs  12  Halesmead    7.00 P4  Cake Making Monkeys  1  vs  11  Halesmead
 8.25 P4  Young Ones  11  vs  1  No Brains Utd.    8.25 P4  Shakermakers  16  vs  4  Strongbow Warriors
 9.45 P4  Cake Making Monkeys  2  vs  12  Shakermakers    9.45 P4  Dizzee Rascals  17  vs  2  Young Ones
   WEDNESDAY 12th APR              WEDNESDAY 10th MAY        
 7.00 P4  Lads 'n' Dads  3  vs  3  Dizzee Rascals      Re-arranged Games        
 7.40 P4  No Brains Utd.  10  vs  7  Strongbow Warriors      Will Be Played.        
 9.05 P3  Halesmead  6  vs  9  Shakermakers              
 9.05 P4  Young Ones  7  vs  4  Cake Making Monkeys