Bentham Country Club

The Home Of 5-A-Side Football ... And More!

Wednesday Qualification Round - Division A

 Wednesday 6th October                                            

 Wednesday 17th November    

                                             
 6.15   FIVE                                                   4   vs   6   Loony Toons            6.15   FCB                  5   vs   8  FIVE
 7.00  FCB  7  vs  5  The Latics A    7.00  The Latics A  4  vs  7  Showboat
 7.45  Cheltenhamshire  6  vs  4  Red Hot    7.45  Reds  5  vs  8  TTA
 8.30  Reds  1  vs  5  Real Duff    8.30  Loony Toons  8  vs  4  Real Duff
 9.15  TFI Friday  5  vs  7  Showboat    9.15  TFI Friday  7  vs  2  Red Hot
 9.55  TTA  4  vs  9  12 Left Feet    9.55  Cheltenhamshire  3  vs  14  12 Left Feet
   Wednesday 13th October              Wednesday 24th November        
 6.15  TTA  3  vs  5  FCB    6.15  TFI Friday  9  vs  5  TTA
 7.00  Cheltenhamshire  3  vs  6  TFI Friday    7.00  Cheltenhamshire  10  vs  5  Real Duff
 7.45  12 Left Feet  11  vs  5  Reds    7.45  FCB  4  vs  11  Showboat
 8.30  Loony Toons  8  vs  4  The Latics A    8.30  Red Hot  3  vs  6  12 Left Feet
 9.15  Red Hot  3  vs  8  Real Duff    9.15  The Latics A  9  vs  5  FIVE
 9.55  FIVE  5  vs  6  Showboat    9.55  Reds  8  vs  3  Loony Toons
   Wednesday 20th October              Wednesday 1st December        
 6.15  Cheltenhamshire  9  vs  2  Reds    6.15  The Latcis A  12  vs  3  12 Left Feet
 7.00  Showboat  14  vs  0  TTA    7.00  Reds  11  vs  5  Red Hot
 7.45  FIVE  8  vs  5  Real Duff    7.45  TTA  P  vs  P  Real Duff
 8.30  TFI Friday  6  vs  5  FCB    8.30  TFI Friday  5  vs  6  FIVE
 9.15  Loony Toons  6  vs  7  12 Left Feet    9.15  FCB  6  vs  7  Loony Toons
 9.55  The Latics A

 4

 vs  3  Red Hot    9.55  Cheltenhamshire  5  vs  16  Showboat
   Wednesday 27th October              Wednesday 8th December        
 6.15  TFI Friday  13  vs  8  12 Left Feet    6.15   Real Duff  4  vs  6  Showboat
 7.00  Reds  7  vs  5  FIVE    7.00  FCB  9  vs  3  12 Left Feet
 7.45  Loony Toons  2  vs  7  Showboat    7.45  TFI Friday  13  vs  2  Loony Toons
 8.30  TTA  4  vs  1  Red Hot    8.30  Reds  3  vs  6  The Latics A
 9.15  Cheltenhamshire  6  vs  9  The Latics A    9.15  Cheltenhamshire  5  vs  8  TTA
 9.55  Real Duff  1  vs  8  FCB    9.55  Red Hot  9  vs  8  FIVE
  Wednesday 3rd November              Wednesday 15th December        
 6.15  The Latics A  8  vs  12  Real Duff    6.15  Loony Toons  10  vs  3  Cheltenhamshire
 7.00  Loony Toons  4  vs  4  Red Hot    7.00  TTA  0  vs  11  The Latics A
 7.45  FCB  13  vs  3  Cheltenhamshire    7.45  12 Left Feet  7  vs  10  FIVE
 8.30  12 Left Feet  10  vs  6  Showboat    8.30  FCB  5  vs  5  Red Hot
 9.15  TTA  5  vs  7  FIVE    9.15  Reds  6  vs  8  Showboat
 9.55  Reds  6  vs  6  TFI Friday    9.55  TFI Friday  14  vs  1  Real Duff
   Wednesday 10th November                      
 6.15  Red Hot  5  vs  7  Showboat              
 7.00  Real Duff  5  vs  8  12 Left Feet              
 7.45  TFI Friday  10  vs  5  The Latics A              
 8.30  FIVE  9  vs  10  Cheltenhamshire              
 9.15  Reds  4  vs  5  FCB              
 9.55  TTA  7  vs  5  Loony Toons              

Wednesday Qualification Round - Division B

 Wednesday 6th October                                            

 Wednesday 17th November    

                                             
 6.15   Longshots                                               3   vs   5   Strollers FC            6.15   Daddermans Heroes                 11  vs   6   Longshots            
 7.00  Daddermans Heroes  10  vs  6  KJS    7.00  Strollers FC   7  vs  3  Sopranos
 7.45  Old Peculiars  12  vs  2  Tindirect.com    7.45  KJS  8  vs  7  Halesmead
 8.30  Ten Nil Down  12  vs  8  Sopranos    8.30  Square Pants FC  7  vs  8  Ten Nil Down
 9.15  Chippenfails  5  vs  6  Halesmead    9.15  Chippenfails  0  vs  15  Tindirect.com
 9.55  Square Pants FC  5  vs  4  Cotscom    9.55  Old Peculiars  7  vs  5  Cotscom
   Wednesday 13th October              Wednesday 24th November        
 6.15  Daddermans Heroes  9  vs  7  Square Pants FC    6.15  Ten Nil Down  7  vs  3  Strollers FC 
 7.00  Tindirect.com  5  vs  9  Sopranos    7.00  Longshots  4  vs  10  KJS
 7.45  Strollers FC  2  vs  4  KJS    7.45  Square Pants FC  4  vs  8  Chippenfails
 8.30  Old Peculiars  6  vs  9  Chippenfails    8.30  Daddermans Heroes  18  vs  3  Halesmead
 9.15  Ten Nil Down  5  vs  3  Cotscom    9.15  Old Peculiars  3  vs  9  Sopranos
 9.55  Longshots  6  vs  11  Halesmead    9.55  Cotscom  2  vs  5  Tindirect.com
   Wednesday 20th October              Wednesday 1st December        
 6.15  Old Peculiars  6  vs  6  Ten Nil Down    6.15  Old Peculiars  6  vs  4  Halesmead
 7.00  Square Pants FC  8  vs  5  Halesmead    7.00  Daddermans Heroes  2  vs  7  Strollers FC 
 7.45  Longshots  10  vs  10  Sopranos    7.45  Ten Nil Down  11  vs  3  Tindirect.com
 8.30  Daddermans Heroes  13  vs  2  Chippenfails    8.30  Square Pants FC  5  vs  3  Sopranos
 9.15  Strollers FC  5  vs  4  Cotscom    9.15  Cotscom  6  vs  4  KJS
 9.55  Tindirect.com

 0

 vs  10  KJS    9.55  Longshots  7  vs  7  Chippenfails   
   Wednesday 27th October              Wednesday 8th December        
 6.15  Sqaure Pants FC  3  vs  6  Tindirect.com    6.15  Ten Nil Down   9  vs  2  KJS
 7.00  Longshots  4  vs  8  Ten Nil Down    7.00  Square Pants FC  6  vs  5  Old Peculiars
 7.45  Strollers FC  4  vs  7  Halesmead    7.45  Halesmead  11  vs  11  Sopranos
 8.30  Old Peculiars  6  vs  10  KJS    8.30  Longshots  4  vs  6  Tindirect.com
 9.15  Chippenfails  4  vs  2  Cotscom    9.15  Chippenfails  9  vs  8  Strollers FC 
 9.55  Daddermans Heroes  18  vs  1  Sopranos    9.55  Daddermans Heroes  4  vs  9  Cotscom
  Wednesday 3rd November              Wednesday 15th December        
 6.15  Sopranos  6  vs  11  KJS    6.15  Old Peculiars  1  vs  8  Strollers FC 
 7.00  Strollers FC  5  vs  3  Tindirect.com    7.00  Ten Nil Down  9  vs  7  Halesmead
 7.45  Daddermans Heroes  10  vs  2  Old Peculiars    7.45  Daddermans Heroes  10  vs  0  Tindirect.com
 8.30  Square Pants FC  10  vs  7  Longshots    8.30  Square Pants FC  6  vs  8  KJS
 9.15  Cotscom  10  vs  4  Halesmead    9.15  Longshots  6  vs  13  Cotscom
 9.55  Ten Nil Down  3  vs  5  Chippenfails    9.55  Chippenfails  12  vs  9  Sopranos
   Wednesday 10th November                      
 6.15  Halesmead  3  vs  14  Tindirect.com              
 7.00  Longshots  6  vs  6  Old Peculiars              
 7.45  Daddermans Heroes  8  vs  5  Ten Nil Down              
 8.30  Chippenfails  8  vs  9  KJS              
 9.15  Cotscom  4  vs  3  Sopranos              
 9.55  Square Pants FC  6  vs  9  Strollers FC              

Wednesday Qualification Round - Division C

 Wednesday 6th October                                            

 Wednesday 17th November    

                                             
 6.15   Chelportivo                                             11   vs   3   Mullard Utd.            6.15   Pavs E Boys                3   vs   6  Gillmans Ltd.     
 7.00  Penertaterz  3  vs  9  Galacticos    7.00  Galacticos  8  vs  5  Nam Utd.
 7.45  Dome Sweet Dome  4  vs  5  The Longney Lads    7.45  Penertaterz  6  vs  13  Chelportivo 
 8.30  Pavs E Boys  4  vs  6  Sharks    8.30  The Longney Lads  5  vs  10  Levs XI
 9.15  Levs XI  8  vs  4  Nam Utd.    9.15  Mullard Utd.  4  vs  4  Sharks
 9.55  Gillmans Ltd.  3  vs  11  Punk & Disorderly    9.55  Dome Sweet Dome  7  vs  1  Punk & Disorderly
   Wednesday 13th October              Wednesday 24th November        
 6.15  Dome Sweet Dome  8  vs  7  Levs XI    6.15  Penertaterz  11  vs  10  Nam Utd.
 7.00  Chelportivo   12  vs  9  Nam Utd.    7.00  Dome Sweet Dome  2  vs  2  Sharks
 7.45  Mullard Utd.  8  vs  17  Galacticos    7.45  Pavs E Boys  12  vs  2  Mullard Utd.
 8.30  Penertaterz  12  vs  6  Gillmans Ltd.    8.30  Galacticos  12  vs  7  Chelportivo 
 9.15  The Longney Lads  5  vs  5  Sharks    9.15  Gillmans Ltd.  4  vs  15  Levs XI
 9.55  Punk & Disorderly  3  vs  3  Pavs E Boys    9.55  Punk & Disorderly  11  vs  7  The Longney Lads
   Wednesday 20th October              Wednesday 1st December        
 6.15  Sharks  8  vs  10  Chelportivo     6.15  The Longney Lads  5  vs  12  Pavs E Boys
 7.00  Dome Sweet Dome  10  vs  7  Pavs E Boys    7.00  Chelportivo   9  vs  5  Levs XI
 7.45  Penertaterz  5  vs  2  Levs XI    7.45  Dome Sweet Dome  9  vs  3  Nam Utd.
 8.30  Nam Utd.  9  vs  2  Gillmans Ltd.    8.30  Gillmans Ltd.  8  vs  2  Sharks
 9.15  The Longney Lads  4  vs  10  Galacticos    9.15  Penertaterz  15  vs  1  Mullard Utd.
 9.55  Punk & Disorderly

 6

 vs  3  Mullard Utd.    9.55  Punk & Disorderly  6  vs  5  Galacticos  
   Wednesday 27th October              Wednesday 8th December        
 6.15  Nam Utd.  11  vs  4  Mullard Utd.    6.15  Nam Utd.  5  vs  2  Sharks
 7.00  The Longney Lads  5  vs  1  Gillmans Ltd.    7.00  Pavs E Boys  6  vs  9  Galacticos
 7.45  Sharks  10  vs  4  Penertaterz    7.45  The Longney Lads  4  vs  4  Chelportivo 
 8.30  Pavs E Boys  7  vs  4  Chelportivo     8.30  Mullard Utd.  2  vs

 13

 Levs XI
 9.15  Dome Sweet Dome  5  vs  8  Galacticos    9.15  Dome Sweet Dome  9  vs  1  Gillmans Ltd.
 9.55  Punk & Disorderly  5  vs  10  Levs XI    9.55  Punk & Disorderly  4  vs  12  Penertaterz
  Wednesday 3rd November              Wednesday 15th December        
 6.15  Dome Sweet Dome  7  vs  7  Penertaterz    6.15  Sharks  6  vs  9  Levs XI
 7.00  Sharks  6  vs  3  Galacticos    7.00  The Longney Lads  7  vs  4  Penertaterz
 7.45  Pavs E Boys  6  vs  5  Levs XI    7.45  Dome Sweet Dome  16  vs  0  Mullard Utd.
 8.30  The Longney Lads  10  vs  7  Mullard Utd.    8.30  Galacticos  10  vs  4  Gillmans Ltd.
 9.15  Chelportivo   9  vs  3  Gillmans Ltd.    9.15  Pavs E Boys  5  vs  8  Nam Utd.
 9.55  Punk & Disorderly  12  vs  6  Nam Utd.    9.55  Punk & Disorderly  5  vs  9  Chelportivo 
   Wednesday 10th November                      
 6.15  Galacticos  2  vs  11  Levs XI              
 7.00  Mullard Utd.  1  vs  8  Gillmans Ltd.              
 7.45  The Longney Lads  9  vs  5  Nam Utd.              
 8.30  Dome Sweet Dome  11  vs  8  Chelportivo               
 9.15  Pavs E Boys  8  vs  6  Penertaterz              
 9.55  Punk & Disorderly  6  vs  2  Sharks              

Wednesday Qualification Round - Division D

 Wednesday 6th October                                            

 Wednesday 17th November    

                                             
 6.15   Dizzee Rascals                                      4   vs   9   Fast & Furious            6.15   Drunken Disorderlies                  7   vs   3  CIA             
 7.00  Cake Making Monkeys  3  vs  4  Real Arcadians    7.00  Cake Making Monkeys  4  vs  7  Upton Tow
 7.45  Redi Knights  6  vs  2  CIA    7.45  Dizzee Rascals  5  vs  3  Real Arcadians
 8.30  Rogue Traders  7  vs  4  Shakermakers    8.30  Fast & Furious  4  vs  6  Rogue Traders
 9.15  Horwath Clark Whitehill  2  vs  3  Upton Tow    9.15  Shakermakers  5  vs  4  Brazilians
 9.55  Drunken Disorderlies  12  vs  2  Brazilians    9.55  Horwath Clark Whitehill  2  vs  3  Redi Knights
   Wednesday 13th October              Wednesday 24th November        
 6.15  Horwath Clark Whitehill  4  vs  3  CIA    6.15  Upton Tow  6  vs  3  Real Arcadians
 7.00  Drunken Disorderlies  5  vs  2  Shakermakers    7.00  Shakermakers  4  vs  8  Fast & Furious
 7.45  Dizzee Rascals  5  vs  7  Upton Tow    7.45  Drunken Disorderlies  2  vs  9  Redi Knights
 8.30  Cake Making Monkeys  4  vs  7  Fast & Furious    8.30  Rogue Traders  2  vs  4  CIA
 9.15  Real Arcadians  6  vs  2  Brazilians    9.15  Horwath Clark Whitehill  4  vs  4  Brazilians
 9.55  Rogue Traders  1  vs  6  Redi Knights    9.55  Cake Making Monkeys  8  vs  5  Dizzee Rascals
   Wednesday 20th October              Wednesday 1st December        
 6.15  Dizzee Rascals  2  vs  1  Rogue Traders    6.15  Shakermakers  0  vs  5  Redi Knights
 7.00  Cake Making Monkeys  2  vs  3  Redi Knights    7.00  Horwath Clark Whitehill  5  vs  7  Dizzee Rascals
 7.45  Horwath Clark Whitehill  4  vs  0  Real Arcadians    7.45  Upton Tow  4  vs  5  CIA
 8.30  Shakermakers  4  vs  3  CIA    8.30  Cake Making Monkeys  5  vs  10  Drunken Disorderlies
 9.15  Upton Tow  9  vs  2  Brazilians    9.15  Rogue Traders  7  vs  7  Brazilians
 9.55  Drunken Disorderlies

 8

 vs  8  Fast & Furious    9.55  Fast & Furious  2  vs  6  Real Arcadians    
   Wednesday 27th October              Wednesday 8th December        
 6.15  Horwath Clark Whitehill  4  vs  5  Drunken Disorderlies    6.15  Horwath Clark Whitehill   10  vs  3  Fast & Furious
 7.00  Real Arcadians  5  vs  5  Rogue Traders    7.00  Drunken Disorderlies  1  vs  5  Real Arcadians
 7.45  Upton Tow  2  vs  3  Fast & Furious    7.45  Cake Making Monkeys  3  vs  7  Shakermakers
 8.30  Dizzee Rascals  8  vs  4  Shakermakers    8.30  Rogue Traders  5  vs  3  Upton Tow
 9.15  Redi Knights  5  vs  8  Brazilians    9.15  Redi Knights  6  vs  4  Dizzee Rascals
 9.55  Cake Making Monkeys  3  vs  4  CIA    9.55  CIA  3  vs  6  Brazilians
  Wednesday 3rd November              Wednesday 15th December        
 6.15  Cake Making Monkeys  6  vs  8  Rogue Traders    6.15  Drunken Disorderlies  14  vs  6  Dizzee Rascals
 7.00  Redi Knights  2  vs  4  Fast & Furious    7.00  Fast & Furious  6  vs  2  CIA
 7.45  Horwath Clark Whitehill  3  vs  3  Shakermakers    7.45  Horwath Clark Whitehill  6  vs  4  Rogue Traders
 8.30  Drunken Disorderlies  4  vs  5  Upton Tow    8.30  Redi Knights  2  vs  3  Real Arcadians
 9.15  Real Arcadians  0  vs  6  CIA    9.15  Cake Making Monkeys  4  vs  8  Brazilians
 9.55  Brazilians  4  vs  3  Dizzee Rascals    9.55  Upton Tow  3  vs  2  Shakermakers
   Wednesday 10th November                      
 6.15  Upton Tow  10  vs  1  Redi Knights              
 7.00  Dizzee Rascals  1  vs  9  CIA              
 7.45  Drunken Disorderlies  9  vs  2  Rogue Traders              
 8.30  Cake Making Monkeys  5  vs  12  Horwath Clark W...              
 9.15  Fast & Furious  8  vs  6  Brazilians              
 9.55  Real Arcadians  6  vs  5  Shakermakers