Bentham Country Club

The Home Of 5-A-Side Football ... And More!

DIVISION A

 TUESDAY 21st MAR                                                      TUESDAY 18th APR                                                  
 6.15 P1   Jonaldo's Lads                         12  vs  9  FAT Utd.    7.00 P1  Jonaldo's Lads                     7  vs  5  2 Much 2 Good
 7.40 P1  2 Much 2 Good  6  vs  7  Locky's Boys    7.40 P1  Champions League  12  vs  5  J.D.
 8.25 P1  Edotech  7  vs  16  J.D.    8.25 P1  Supremacy  3  vs  3  FAT Utd.
 9.45 P2  Supremacy  6  vs  12  Champions League    9.45 P1  Locky's Boys  5  vs  4  Edotech
   TUESDAY 28th MAR              TUESDAY 25th APR        
 7.40 P1  Champions League  7  vs  8  FAT Utd.    7.00 P2  2 Much 2 Good  3  vs  8  FAT Utd.
 8.25 P1  Edotech  7  vs  4  Supremacy    8.25 P1  Champions League  4  vs  5  Locky's Boys
 9.05 P2  Jonaldo's Lads  2  vs  8  Locky's Boys    9.05 P1  Jonaldo's Lads  6  vs  6  Edotech
 9.45 P1  2 Much 2 Good  4  vs  7  J.D.    9.45 P1  Supremacy  4  vs  10  J.D.
   TUESDAY 4th APR          

 

 TUESDAY 2nd MAY

       
 6.15 P1  Jonaldo's Lads  7  vs  5  Champions League    7.00 P1  Edotech  8  vs  7  FAT Utd.
 7.00 P1  Supremacy  2  vs  10  Locky's Boys    7.40 P1  Jonaldo's Lads  5  vs  4  Supremacy
 7.40 P1  Edotech  11  vs  9  2 Much 2 Good    8.25 P1  Locky's Boys  6  vs  2  J.D.
 9.05 P2  FAT Utd.  11  vs  15  J.D.    9.05 P2  2 Much 2 Good  5  vs  10  Champions League
   TUESDAY 11th APR              TUESDAY 9th MAY        
 8.25 P1  2 Much 2 Good  4  vs  6  Supremacy      Re-arranged Games        
 8.25 P2  Jonaldo's Lads  12  vs  4  J.D.      Will Be Played.        
 9.05 P1  Champions League  12  vs  7  Edotech              
 9.45 P1  FAT Utd.  4  vs  9  Locky's Boys              

DIVISION B

 TUESDAY 21st MAR                                                      TUESDAY 18th APR                                                  
 6.15 P2   Flying Pigs                            4  vs  8  Stevie & The Boatmen    6.15 P1  Jossey's Giants                          8  vs  8  The Hollow Bottom
 7.00 P1  Cupid Stunts  4  vs  1  Jossey's Giants    6.15 P2  Cupid Stunts  7  vs  3  Flying Pigs
 9.05 P1  You Shut Up!  5  vs  2  Nam Veterans    7.00 P2  You Shut Up!  5  vs  6  Los Galacticos
 9.45 P1  Los Galacticos  8  vs  7  The Hollow Bottom    9.05 P1  Nam Veterans  6  vs  2  Stevie & The Boatmen
   TUESDAY 28th MAR              TUESDAY 25th APR        
 6.15 P1  You Shut Up!  5  vs  3  Cupid Stunts    6.15 P1  Los Galacticos  8  vs  3  Nam Veterans
 7.00 P1  Flying Pigs  8  vs  9  Nam Veterans    7.00 P1  Cupid Stunts  5  vs  3  The Hollow Bottom
 7.40 P2  Los Galacticos  10  vs  8  Jossey's Giants    7.40 P1  Stevie & The Boatmen  11  vs  7  Jossey's Giants
 9.05 P1  Stevie & The Boatmen  8  vs  7  The Hollow Bottom    8.25 P2  You Shut Up!  5  vs  4  Flying Pigs
   TUESDAY 4th APR              TUESDAY 2nd MAY        
 7.00 P2  Cupid Stunts  6  vs  2  Nam Veterans    6.15 P1  Cupid Stunts  4  vs  8  Stevie & The Boatmen
 8.25 P1  You Shut Up!  3  vs  5  The Hollow Bottom    7.40 P2  The Hollow Bottom  5  vs  4  Nam Veterans
 9.05 P1  Flying Pigs  4  vs  6  Jossey's Giants    9.05 P1  Flying Pigs  8  vs  13  Los Galacticos
 9.45 P1  Los Galacticos  11  vs  11  Stevie & The Boatmen    9.45 P1  You Shut Up!  11  vs  2  Jossey's Giants
   TUESDAY 11th APR              TUESDAY 9th MAY        
 6.15 P1  Cupid Stunts  7  vs  4  Los Galacticos      Re-arranged Games        
 7.00 P1  You Shut Up!  3  vs  5  Stevie & The Boatmen      Will Be Played.        
 7.40 P1  Flying Pigs  12  vs  4  The Hollow Bottom              
 9.45 P2  Nam Veterans  8  vs  6  Jossey's Giants              

DIVISION C

 TUESDAY 21st MAR                                                      TUESDAY 18th APR                                                  
 6.15 P3   Mike & The Mechanics           5  vs  7  Environ-Mentalists    6.15 P3  Zimmerframe Zidane          6  vs  1  Mike & The Mechanics  
 7.00 P2  Square Pegs  3  vs  3  Evolution    6.15 P4  Evolution  3  vs  1  Environ-Mentalists
 7.40 P2  DFCO  2  vs  12  The Bushwhackers    8.25 P2  In Dad Club  4  vs  15  The Bushwhackers
 9.05 P2  Zimmerframe Zidane  10  vs  5  In Dad Club    9.05 P2  Square Pegs  5  vs  7  DFCO
   TUESDAY 28th MAR              TUESDAY 25th APR        
 6.15 P2  Mike & The Mechanics    6  vs  6  Square Pegs    6.15 P2  DFCO  6  vs  6  Environ-Mentalists
 7.00 P2  In Dad Club  5  vs  9  Environ-Mentalists    6.15 P4  In Dad Club  2  vs  4  Mike & The Mechanics  
 8.25 P2  DFCO  7  vs  3  Evolution    7.40 P2  Zimmerframe Zidane  2  vs  2  Evolution
 9.45 P2  Zimmerframe Zidane  5  vs  12  The Bushwhackers    9.05 P2  Square Pegs  13  vs  8  The Bushwhackers
   TUESDAY 4th APR              TUESDAY 2nd MAY        
 6.15 P2  Square Pegs  4  vs  3  Environ-Mentalists    6.15 P2  Evolution  4  vs  4  Mike & The Mechanics  
 6.15 P4  Mike & The Mechanics    0  vs  7  The Bushwhackers    7.00 P2  In Dad Club  4  vs  20  DFCO
 7.40 P2  DFCO  3  vs  4  Zimmerframe Zidane    7.00 P4  The Bushwhackers  5  vs  4  Environ-Mentalists
 9.45 P2  In Dad Club  2  vs  12  Evolution    8.25 P2  Zimmerframe Zidane  4  vs  8  Square Pegs
   TUESDAY 11th APR              TUESDAY 9th MAY        
 6.15 P2  DFCO  6  vs  2  Mike & The Mechanics        Re-arranged Games        
 7.00 P2  Environ-Mentalists  6  vs  5  Zimmerframe Zidane      Will Be Played.        
 7.40 P2  Square Pegs  8  vs  3  In Dad Club              
 9.05 P2  The Bushwhackers  3  vs  6  Evolution              

DIVISION D

 TUESDAY 21st MAR                                                      TUESDAY 18th APR                                                  
 7.00 P3   Righteous Bros.                       5  vs  6  We All Love Leeds    7.00 P3  Edcases                               6  vs  3  Baby Shambles
 8.25 P3  Edcases  4  vs  3  Ski Village    7.40 P2  We All Love Leeds  5  vs  2  Real Arcadians
 9.05 P3  Cotscom  6  vs  2  Real Arcadians    7.40 P3  Righteous Bros.  17  vs  10  C21
 9.45 P3  C21  15  vs  8  Baby Shambles    9.45 P2  Cotscom  4  vs  4  Ski Village
   TUESDAY 28th MAR              TUESDAY 25th APR        
 6.15 P3  Edcases  6  vs  4  Real Arcadians    6.15 P3  Real Arcadians  10  vs  0  C21
 7.40 P3  Baby Shambles  4  vs  7  Ski Village    7.00 P3  We All Love Leeds  5  vs  3  Ski Village
 8.25 P3  C21  0  vs  10  We All Love Leeds    8.25 P3  Righteous Bros.  5  vs  12  Baby Shambles
 9.45 P3  Cotscom  3  vs  12  Righteous Bros.    9.05 P3  Cotscom  10  vs  3  Edcases
   TUESDAY 4th APR              TUESDAY 2nd MAY        
 6.15 P3  C21  3  vs  12  Ski Village    6.15 P3  Righteous Bros.  4  vs  5  Ski Village
 8.25 P3  Righteous Bros.  3  vs  6  Real Arcadians    7.00 P3  Edcases  23  vs  0  C21
 9.05 P3  Cotscom  7  vs  3  Baby Shambles    9.45 P3  Baby Shambles  7  vs  1  Real Arcadians
 9.45 P3  Edcases  5  vs  4  We All Love Leeds    9.45 P2  Cotscom  2  vs  3  We All Love Leeds
   TUESDAY 11th APR              TUESDAY 9th MAY        
 6.15 P3  Baby Shambles  3  vs  5  We All Love Leeds      Re-arranged Games        
 7.00 P3  Real Arcadians  4  vs  5  Ski Village      Will Be Played.        
 7.40 P3  Righteous Bros.  5  vs  9  Edcases              
 9.05 P3  Cotscom  19  vs  1  C21              

DIVISION E

 TUESDAY 21st MAR                                                      TUESDAY 18th APR                                                  
 6.15 P4   Five Knuckle Shuffle             4  vs  2  Wiggin Warriors    7.00 P4   Spirax Misfits                           18  vs  0  Newent Town LFC
 7.00 P4  Simply Red  3  vs  8  Spirax Misfits    8.25 P3  Five Knuckle Shuffle  7  vs  7  Cam Bulldogs LFC
 7.40 P3  Cam Bulldogs LFC  3  vs  11  The Professionals    9.05 P3  Simply Red  8  vs  2  The Professionals
 8.25 P2  Newent Town LFC  4  vs  24  Happy Tuesdays    9.45 P3  Wiggin Warriors  12  vs  1  Happy Tuesdays
   TUESDAY 28th MAR              TUESDAY 25th APR        
 6.15 P4  Simply Red  2  vs  9  Happy Tuesdays    7.00 P4  Five Knuckle Shuffle  3  vs  4  Happy Tuesdays
 7.00 P4  Five Knuckle Shuffle  6  vs  0  The Professionals    7.40 P3  Spirax Misfits  12  vs  4  Wiggin Warriors
 7.00 P3  Newent Town LFC  1  vs  11  Wiggin Warriors    9.45 P3  Newent Town LFC  1  vs  13  The Professionals
 9.05 P3  Spirax Misfits  8  vs  4  Cam Bulldogs LFC    9.45 P2  Simply Red  11  vs  0  Cam Bulldogs LFC
   TUESDAY 4th APR              TUESDAY 2nd MAY        
 7.00 P4  Wiggin Warriors  4  vs  2  The Professionals    6.15 P4  Cam Bulldogs LFC  1  vs  14  Wiggin Warriors
 7.00 P3  Five Knuckle Shuffle  3  vs  8  Simply Red    7.40 P3  The Professionals  3  vs  10  Happy Tuesdays
 7.40 P3  Newent Town LFC  4  vs  7  Cam Bulldogs LFC    8.25 P3  Newent Town LFC  1  vs  12  Simply Red
 8.25 P2  Spirax Misfits  11  vs  5  Happy Tuesdays    9.05 P3  Five Knuckle Shuffle  4  vs  3  Spirax Misfits
   TUESDAY 11th APR              TUESDAY 9th MAY        
 6.15 P4  Spirax Misfits  10  vs  3  The Professionals      Re-arranged Games        
 7.00 P4  Happy Tuesdays  5  vs  3  Cam Bulldogs LFC      Will Be Played.        
 8.25 P3  Wiggin Warriors  4  vs  8  Simply Red              
 9.45 P3  Five Knuckle Shuffle  18  vs  2  Newent Town LFC