Bentham Country Club

The Home Of 5-A-Side Football ... And More!

DIVISION A

 MONDAY 4th SEP                                                                MONDAY 2nd OCT                                                  
 6.15 1  An Apple A Day                    11  vs  1  The Burgage Boys    6.15 2  Royaire Rovers                       2  vs  9  LSOP
 7.00 1  AHAG  6  vs  13  Royaire Rovers    7.00 1  Table Leg United  2  vs  6  An Apple A Day
 7.40 1  Table Leg United  3  vs  6  LSOP    7.40 1  Fishburn Rovers  10  vs  5  AHAG
 9.45 2  Headliners  4  vs  2  Fishburn Rovers    8.25 1  Headliners  12  vs  1  The Burgage Boys
   MONDAY 11th SEP              MONDAY 9th OCT        
 7.40 1  The Burgage Boys  5  vs  19  Fishburn Rovers    7.00 2  Table Leg United  10  vs  0  The Burgage Boys
 8.25 1  Headliners  6  vs  3  Royaire Rovers    8.25 1  LSOP  12  vs  5  Fishburn Rovers
 9.05 2  An Apple A Day  6  vs  8  LSOP    9.05 1  Headliners  11  vs  0  AHAG
 9.45 1  Table Leg United  6  vs  2  AHAG    9.45 1  An Apple A Day  4  vs  3  Royaire Rovers
   MONDAY 18th SEP              MONDAY 16th OCT        
 6.15 1  An Apple A Day  4  vs  8  Fishburn Rovers    6.15 1  LSOP

15

 vs

3

 AHAG
 7.00 1  Headliners  5  vs  10  LSOP    7.00 1  The Burgage Boys

1

 vs

12

 Royaire Rovers
 7.40 1  Table Leg United  8  vs  3  Royaire Rovers    7.40 1  Headliners

8

 vs

3

 An Apple A Day
 9.05 2  The Burgage Boys  5  vs  12  AHAG    9.05 2  Table Leg United

7

 vs

10

 Fishburn Rovers
   MONDAY 25th SEP              MONDAY 23rd OCT        
 6.15 1  Table Leg United  8  vs  6  Headliners      Re-arranged Games        
 8.25 2  An Apple A Day  8  vs  8  AHAG      Will Be Played.        
 9.05 1  Royaire Rovers  4  vs  5  Fishburn Rovers              
 9.45 1  LSOP  16  vs  0  The Burgage Boys              

DIVISION B

 MONDAY 4th SEP                                                                MONDAY 2nd OCT                                                  
 6.15 2  H&H                                      9  vs  12  RCF    6.15 1  Armin Meiwes Reformed      5  vs  4  Stella And Lime
 8.25 1  Blaue Armee  5  vs  5  Stella And Lime    7.00 2  Smoking Guns  9  vs  1  Damaged Goods
 9.05 1  Alcoholics Soccer Circus  9  vs  4  Damaged Goods    9.05 1  Alcoholics Soccer Circus  3  vs  5  RCF
 9.45 1  Armin Meiwes Reformed  4  vs  1  Smoking Guns    9.45 1  H&H  9  vs  8  Blaue Armee
   MONDAY 11th SEP              MONDAY 9th OCT        
 6.15 1  Damaged Goods  4  vs  14  Blaue Armee    6.15 1  Alcoholics Soccer Circus  2  vs  4  Smoking Guns
 7.00 1  Alcoholics Soccer Circus  6  vs  3  H&H    7.00 1  Armin Meiwes Reformed  6  vs  7  Blaue Armee
 7.40 2  Stella And Lime  4  vs  2  Smoking Guns    7.40 1  Stella And Lime  8  vs  6  RCF
 9.05 1  Armin Meiwes Reformed  10  vs  5  RCF    8.25 2  H&H  11  vs  3  Damaged Goods
   MONDAY 18th SEP              MONDAY 16th OCT        
 7.00 2  Alcoholics Soccer Circus  8  vs  1  Blaue Armee    7.40 2  Armin Meiwes Reformed

5

 vs

3

 Alcoholics Soccer Circus
 8.25 1  Armin Meiwes Reformed  10  vs  0  Damaged Goods    8.25 1  RCF

5

 vs

5

 Blaue Armee
 9.05 1  Stella And Lime  4  vs  8  H&H    9.05 1  Smoking Guns

5

 vs

4

 H&H
 9.45 1  RCF  3  vs  4  Smoking Guns    9.45 1  Stella And Lime

10

 vs

0

 Damaged Goods
   MONDAY 25th SEP              MONDAY 23rd OCT        
 7.00 1  Damaged Goods  12  vs  13  RCF      Re-arranged Games        
 7.40 1  Armin Meiwes Reformed  11  vs  4  H&H      Will Be Played.        
 8.25 1  Smoking Guns  3  vs  4  Blaue Armee              
 9.45 2  Alcoholics Soccer Circus  2  vs  2  Stella And Lime              

DIVISION C

            MONDAY 4th SEP                                                                MONDAY 2nd OCT                                                  
 7.00 2  The Farce Units                  15  vs  5  Soccer PM    7.40 2  Premiership Potential         3  vs  11  Back Of The Net
 7.40 2  Real Beatus  21  vs  2  Premiership Potential    8.25 2  The Farce Units   7  vs  5  Inter Memam
 8.25 2  The Outsiders  2  vs  3  Real Fudge Albion    9.05 2  Real Fudge Albion  12  vs  3  Soccer PM
 9.05 2  Back Of The Net  7  vs  4  Inter Memam    9.45 2  The Outsiders  3  vs  6  Real Beatus
   MONDAY 11th SEP              MONDAY 9th OCT        
 6.15 2  Real Fudge Albion  1  vs  4  Real Beatus    6.15 2  Back Of The Net  14  vs  7  The Farce Units 
 7.00 2  Inter Memam  11  vs  4  Premiership Potential    7.40 2  Real Beatus  19  vs  1  Soccer PM
 8.25 2  The Outsiders  1  vs  3  The Farce Units     9.05 2  Premiership Potential  2  vs  7  The Outsiders
 9.45 2  Back Of The Net  18  vs  5  Soccer PM    9.45 2  Real Fudge Albion  5  vs  6  Inter Memam
   MONDAY 18th SEP              MONDAY 16th OCT        
 6.15 2  The Outsiders  11  vs  1  Soccer PM    6.15 2  The Outsiders

3

 vs

11

 Inter Memam
 7.40 2  Back Of The Net  12  vs  4  Real Fudge Albion    7.00 2  The Farce Units 

10

 vs

4

 Real Fudge Albion
 8.25 2  Inter Memam  3  vs  5  Real Beatus    8.25 2  Premiership Potential

11

 vs

5

 Soccer PM
 9.45 2  Premiership Potential  7  vs  6  The Farce Units     9.45 2  Back Of The Net

6

 vs

7

 Real Beatus
   MONDAY 25th SEP              MONDAY 23rd OCT        
 6.15 2  Premiership Potential  6  vs  6  Real Fudge Albion      Re-arranged Games        
 7.00 2  Back Of The Net  4  vs  4  The Outsiders      Will Be Played.        
 7.40 2  Inter Memam  11  vs  3  Soccer PM              
 9.05 2  The Farce Units   3  vs  8  Real Beatus              

DIVISION D

 MONDAY 4th SEP                                                                MONDAY 2nd OCT                                                  
 6.15 3  Midtable Obscurity              2  vs  7  Charlton Olders    6.15 4  Phoenix                                3  vs  9  Rogue Traders
 7.00 3  Definitely Maybe  9  vs  11  Rogue Traders    7.00 3  Vasco De Chelto  3  vs  5  Midtable Obscurity 
 7.40 3  Vasco De Chelto  10  vs  4  Phoenix    7.40 3  Definitely Maybe  10  vs  6  Mean Machine
 9.45 4  Mean Machine  2  vs  5  Bandylegs    8.25 3  Bandylegs  10  vs  5  Charlton Olders
   MONDAY 11th SEP              MONDAY 9th OCT        
 7.40 3  Charlton Olders  3  vs  5  Mean Machine    7.00 4  Vasco De Chelto  2  vs  7  Charlton Olders
 8.25 3  Bandylegs  7  vs  9  Rogue Traders    8.25 3  Mean Machine  8  vs  4  Phoenix
 9.05 4  Midtable Obscurity   10  vs  2  Phoenix    9.05 3  Definitely Maybe  10  vs  8  Bandylegs
 9.45 3  Definitely Maybe  6  vs  2  Vasco De Chelto    9.45 3  Midtable Obscurity   3  vs  6  Rogue Traders
   MONDAY 18th SEP              MONDAY 16th OCT        
 6.15 3  Definitely Maybe  6  vs  7  Charlton Olders    6.15 3  Definitely Maybe

6

 vs

8

 Phoenix
 7.00 3  Bandylegs  8  vs  11  Phoenix    7.00 3  Charlton Olders

7

 vs

3

 Rogue Traders
 7.40 3  Vasco De Chelto  1  vs  3  Rogue Traders    7.40 3  Bandylegs

5

 vs

4

 Midtable Obscurity 
 9.05 3  Midtable Obscurity   1  vs  2  Mean Machine    9.05 4  Vasco De Chelto

7

 vs

3

 Mean Machine
   MONDAY 25th SEP              MONDAY 23rd OCT        
 6.15 3  Vasco De Chelto  9  vs  9  Bandylegs      Re-arranged Games        
 8.25 4  Definitely Maybe  7  vs  4  Midtable Obscurity       Will Be Played.        
 9.05 3  Mean Machine  4  vs  6  Rogue Traders              
 9.45 3  Charlton Olders  5  vs  3  Phoenix              

DIVISION E

 MONDAY 4th SEP                                                                MONDAY 2nd OCT                                                  
 6.15 4  The Drillers                          3  vs  16  benthamcc.com    6.15 3  Domebusters                          7  vs  2  Strimmers Generally
 8.25 3  River Rats  1  vs  12  Domebusters    7.00 4  Eyes On The Prize  4  vs  3  Straw Dogs
 9.05 3  Eyes On The Prize  5  vs  11  Natural Born Losers    9.05 3  Natural Born Losers  2  vs  11  benthamcc.com
 9.45 3  Straw Dogs  6  vs  2  Strimmers Generally    9.45 3  The Drillers  9  vs  7  River Rats
   MONDAY 11th SEP              MONDAY 9th OCT        
 6.15 3  Eyes On The Prize  10  vs  6  River Rats    6.15 3  Natural Born Losers  4  vs  6  Straw Dogs
 7.00 3  The Drillers  6  vs  7  Natural Born Losers    7.00 3  Strimmers Generally  7  vs  6  River Rats
 7.40 4  Straw Dogs  1  vs  4  Domebusters    7.40 3  Domebusters  4  vs  16  benthamcc.com
 9.05 3  Strimmers Generally  2  vs  18  benthamcc.com    8.25 4  Eyes On The Prize  6  vs  1  The Drillers
   MONDAY 18th SEP              MONDAY 16th OCT        
 7.00 4  Natural Born Losers  12  vs  2  River Rats    7.40 4  Natural Born Losers

6

 vs

8

 Strimmers Generally
 8.25 3  Eyes On The Prize  7  vs  6  Strimmers Generally    8.25 3  benthamcc.com

18

 vs

2

 River Rats
 9.05 4  The Drillers  0  vs  13  Domebusters    9.05 3  The Drillers

6

 vs

8

 Straw Dogs
 9.45 3  Straw Dogs  2  vs  12  benthamcc.com    9.45 3  Eyes On The Prize

6

 vs

4

 Domebusters
   MONDAY 25th SEP              MONDAY 23rd OCT        
 7.00 3  Eyes On The Prize  2  vs  8  benthamcc.com      Re-arranged Games        
 7.40 3  Strimmers Generally  12  vs  3  The Drillers      Will Be Played.        
 8.25 3  Straw Dogs  17  vs  6  River Rats              
 9.45 4  Natural Born Losers  4  vs  9  Domebusters              

DIVISION F

 MONDAY 4th SEP                                                                MONDAY 2nd OCT                                                  
 7.00 4  Diesel Doctors                      9  vs  1  RBS    7.40 4  Real Robins                           12  vs  1  ABC Milan
 7.40 4  ABC Milan  1  vs  9  Strongbow Warriors    8.25 4  Diesel Doctors  13  vs  1  Liquid
 8.25 4  The Bingo Wingers  4  vs  6  The Robins    9.05 4  The Robins  7  vs  1  RBS
 9.05 4  Liquid  1  vs  3  Real Robins    9.45 4  The Bingo Wingers  9  vs  2  Strongbow Warriors
   MONDAY 11th SEP              MONDAY 9th OCT        
 6.15 4  Strongbow Warriors  3  vs  3  The Robins    6.15 4  Diesel Doctors  4  vs  8  Real Robins
 7.00 4  Liquid  6  vs  6  ABC Milan    7.40 4  Strongbow Warriors  8  vs  2  RBS
 8.25 4  Diesel Doctors  7  vs  6  The Bingo Wingers    9.05 4  The Bingo Wingers  10  vs  3  ABC Milan
 9.45 4  Real Robins  9  vs  3  RBS    9.45 4  The Robins  8  vs  5  Liquid
   MONDAY 18th SEP              MONDAY 16th OCT        
 6.15 4  RBS  1  vs  7  The Bingo Wingers    6.15 4  The Bingo Wingers

8

 vs

1

 Liquid
 7.40 4  Real Robins  14  vs  4  The Robins    7.00 4  Diesel Doctors

7

 vs

6

 The Robins
 8.25 4  Strongbow Warriors  5  vs  3  Liquid    8.25 4  ABC Milan

8

 vs

5

 RBS
 9.45 4  Diesel Doctors  10  vs  4  ABC Milan    9.45 4  Real Robins

6

 vs

3

 Strongbow Warriors
   MONDAY 25th SEP              MONDAY 23rd OCT        
 6.15 4  ABC Milan  3  vs  12  The Robins      Re-arranged Games        
 7.00 4  Real Robins  6  vs  4  The Bingo Wingers      Will Be Played.        
 7.40 4  RBS  P  vs  P  Liquid              
 9.05 4  Diesel Doctors  1  vs  5  Strongbow Warriors